Piyasada pek çok profesyonel anlamda eğitim veren spikerlik ve sunuculuk kursları var.   Bunların içinde gerçekten iyi eğitim veren yerler de var.

Ancak bu kursların yoğunlu öğrencilerini istihdam konusunda kendilerine yardımcı olmayı güçleştiriyor,  Hatta öğrencilerin %95’e yakın bir kısmı kurstan sonra işsiz kalıyor. Bunun başlıca sebebi, mezunların çok fazla sayıda olmasından dolayı kursların kendileri ile ilgilenememesi ve bu kursiyerlerin kurs bitip mezun olduktan sonra nereye ne zaman gidebileceklerini bilememeleri.

Ayrıca yayın kuruluşlarına bir şekilde ulaşan kursiyerler de yayın kuruluşları tarafından yeterli seviyede bulmaması neticesinde işsiz kalmaya mahkum oluyorlar.

İşte tüm bunlardan dolayı ; sektörün sıkıntılarını zaten başından beri iyi bilen 30 yılı aşkın süredir bu sektörde 2 farklı markalaşmış spikerlik kursu sahibi de olan Medya koçu Hakan Öztürk, Bu işe yeni başlayanlar veya bir kurs bitirdiği halde yeterli verimi alamamış ve eksikleri olan kurs mezunları için yeni bir ortam hazırladı.

Burada, kursiyerler ilk günden son güne kadar tamamen stüdyo ortamında, tüm teknik cihazları tanıyarak, birebir eğitim almaları ve tamamen uygulamaya yönelik birebir çalışmaları sağlanıyor.

Onlarla birebir ilgilenip, her defasında saatlerce çalışabilmeleri ve pratik yapabilmelerine olanak sağlanan bu stüdyoda , kişilerin yetenekleri yönünde gelişmeleri sağlandıktan sonra, yayın kuruluşlarınca kabul edilebilir profesyonel Demo Cd ler hazırlanarak , nasıl, ne şekilden , kime ve ne zaman  müracaat edebilecekleri konusunda danışmanlık da yapılıyor.

Detayları Spikerlik Danışmanlığı Sayfasından Okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir