Etkili konuşma ve diksiyon güzel konuşmanın anahtarıdır. Büyük bir firmada yönetici de olsanız, öğretmen veya politikacı da olsanız iyi bir üslup diğer meslektaşlarınızdan ayrılmada en etkili yöntemdir. Çünkü etkili konuşma insan ilişkilerinde öne çıkmanızı sağlayacak en önemli etkendir.

Güzel konuşmak için iyi bir diksiyonunuz olması gerekmektedir. İyi bir diksiyon ise sadece diksiyon ve imla kurallarını bilmeniz ile olmaz. Aynı zamanda ses ve nefes kontrolü, iyi bir tonlama, büyük bir kelime haznesi ve daha bir çok özelliği barındırmaktadır. Dolayısıyla güzel konuşmak için de eğitim gerekmektedir. Bu eğitimi alabileceğiniz sayısız eğitim kurumu bulunmaktadır. Hatta güzel konuşma konusunda piyasadan satın alabileceğiniz yazılı, işitsel ve görsel materyaller bulunmaktadır.

Ancak hiç biri birebir alınmış ve uzmanlarca desteklenmiş bir pratik eğitimin yerini tutamaz. Güzel konuşma konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda Medya Koçu Hakan Öztürk'ten bu konuda destek alabilirsiniz. Medya Koçu Hakan Öztürk bugüne kadar sayısız spiker ve sunucu yetiştirmiş özellikle spikerlik sunuculuk ve diksiyon konularında uzmanlaşmış bir danışmandır. Bugüne kadar yetiştirdiği sayısız spiker, sunucu, yönetici, politikacı ve diğer sektörlerden meslek erbapları bulunmaktadır.

Etkili iletişim ve diksiyon konularında Medya Koçu Hakan Öztürk size bir telefon kadar yakın. İletişim numaralarından veya iletişim formundan doğrudan Hakan Öztürk'e ulaşabilir Güzel Konuşma konusunda destek ve danışmanlık talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir