1989 yılında Hürriyet Gazetesi‘nden ayrıldı ve ortağı ile birlikte Kadıköy’deki “KUŞDİLİ EĞİTİM MERKEZİ” isimli medya okulunu kurdu.

Eğitim koordinatörlüğünü üstlendiği bu merkezin gelişmesine önemli katkılarda bulunarak, bugün medyada çalışan ve tanınmış birçok kişinin eğitimi ve işe yerleşmesinde önemli rol oynadı.

Daha farklı ve modern bir eğitim merkezi kurmak düşüncesi ile 20 yıla yakın çalıştığı bu merkezi beraber çalıştığı ortağına devrederek ayrıldı.

Daha sonra “HAKAN ÖZTÜRK MEDYA EĞİTİM MERKEZİ” isimli kendi adını taşıyan farklı ve modern bir merkez kurarak Türkiye’de sahada eğitim ayrıcalığı ve teknik imkanlar farkı ile bir ilk yaratarak kursiyerlerinin istihdam imkanını en üst seviyeye çıkarttı. Ancak 5 yıl eğitim koordinatörlüğü yaptığı sahibi olduğu ve kendi ismini taşıyan bu kurumdan da  öğrencilerine daha faydalı olabilmek amacı ile devrederek,  tamamen ayrıldı.

Merkezlerindeki eğitimlerinin yanı sıra, medya ve iletişim konusunda eğitim vermek üzere pek çok  kere farklı üniversitelerin öğrencileri ile buluştu ve üniversitelerde eğitimler verdi.

Ayrıca birçok şirketin farklı departmanlarına “konuşma ve iletişim” kökenli seminerler verdi.

Çok sayıda televizyon ve radyo kanallarının yöneticileriyle yüksek iletişim içinde olan Öztürk, 2013 Yılında MEDYA VE İLETİŞİM KOÇLUĞU STÜDYO’sunu kurarak Türkiyenin ilk ve  tek “Medya ve İletişim Koçu” olarak farklı bir hizmet vermeye başladı.

Hakan Öztürk, bundan böyle Spikerlik, Sunuculuk veya Profesyonel İletişim danışmanlığı almak isteyen adaylara bireysel planlar hazırlayarak, gerektiğinde  sektörün tanınmış, üst düzey yöneticilerine bağlı yayın kuruluşlarında mesleğin püf noktalarını öğrenebilecekleri Türkiye’de bir başka örneği olmayan bir hizmet sunmaya başladı.

Hakan Öztürk, profesyonel danışmanlık anlayışını ve tecrübesini, yıllardır  iç içe olduğu medya yöneticileri ve iletişim umanları ile birleştirdi.

Hakan Öztürk Spikerlik, sunuculuk veya medya konusunda medya kuruluşlarında işe yerleşmek  isteyenlere; istekleri, yetenekleri ve eksikleri gibi bireysel kriterleri belirleyerek adeta “nokta atışı” diyebileceğimiz bir yol haritası çizmektedir.

Çok uzun yıllardır medya camiasına kazandırdığı ve şimdi spiker , sunucu veya yönetici olarak çalışan öğrencilerinin hala irtibatlarını koparmadığı Hakan Öztürk, alanının vazgeçilmez isimlerinden biri olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir