Spiker veya sunucu olabilmek için alınan eğitim her zaman yeterli değildir. Spikerlik ve sunuculuk özel sektörde yer alan mesleklerdir. İşin inceliklerini bilerek ustalaşmak ve deneyim iş ararken gereklidir. Yeterli deneyim işe yeni başlayacak bir spiker adayı için en korkulan özelliklerden bir tanesidir. Ancak spikerlik konusunda uzman desteği ile bu deneyim kısa sürede edinilebilmekte iş arama ve işe yerleşme sürecinde oldukça etkili olabilmektedir. 

Şüphesiz tüm eğitim kurumları en doğru ve en modern eğitimi sağlamaktadır. Ancak tüm özel sektöre dayalı mesleklerde olduğu gibi Spikerlik ve sunuculuk mesleğinde de tecrübe oldukça büyük bir önem arz etmektedir. İhtiyacınız olan deneyimi kazanmak için süresiz pratik yapmanız, hatalarınızı görmeniz, olası hatalarla karşılaştığınızda nasıl tepki verebileceğinizi bilmeniz, kamera karşısında heyecanınızı nasıl yenebileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Medya Koçu bu noktada sizin en büyük yoldaşınız olacaktır. Spikerlik eğitimi almış olun ya da olmayın, iş bulmuş veya arıyor olun mutlaka bir uzmana danışarak fikrini almanız sizin için faydalı olacaktır.

Spikerlik mesleğinde hedefi onikiden vurmak için Medya Koçu Hakan Öztürk, Kadıköy'deki stüdyosunda seviyenizin belirlenmesinde ve spikerlik mesleğinde izleyeceğiniz yol konusunda bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Konu hakkında detaylı bilgiyi 0216 700 24 19 ve 0505 716 23 88 numaralı telefon numaralarından kendisiyle doğrudan görüşerek elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir