Spikerlik mesleği günümüzde medya sektöründe en çok talep olan mesleklerden biridir. Ne yazık ki ülkemiz üniversitelerinde henüz spikerlik mesleğine yönelik bir eğitim programı bulunmamaktadır. Mesleki beceriye ve yeteneğe sahip herkes kamera önünde spikerlik veya sunuculuk yapabilmektedir. Ancak mesleki beceri yetenekten ziyade eğitimle edinilebilecek bir özelliktir. Üniversitelerin ilgili bir bölümü olmasada piyasada sayısız kurs ve eğitim merkezi bulunmaktadır. Bunlar arasında eğitim yöntemlerinde farklılıklar bulunabileceği gibi farklı maliyetler ve farklı sürelerde bu eğitimler alınabilmektedir. 

Spikerlik eğtimi bu mesleğe gönül vermiş kişilerce en önemli etkendir. Alınacak spikerlik eğitimi ile yeteneğiniz bir arada piyasanın ihtiyaçlarını karşılayacak şekle gelebilmektedir. Ancak bu eğitimi alacak kurumun seçilmesi, eğitim süreci ve sonrasında süreç oldukça önemlidir.

Üniversitelerde eğitimi bulunmayan spikerlik için bu noktada sizlere en doğru yol gösterici medya koçu olacaktır. Medya koçu medya ve iletişim sektöründe istihdam sağlanması için atılması gereken adımları size gösteren sizinle birlikte hedefe ulaşmanıza yardımcı olan danışmanınızdır.

Türkiye'nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk, spikerlik ve sunuculuk serüveninizde sizinle yol arkadaşlığı yapmaktan gurur duymaktadır. Bugüne kadar yüzlerce spiker yetiştirmiş Hakan Öztürk, spikerlik ve sunuculuk mesleğini yapmaya karar verenlere, bu işe yeni başlayanlara, eksiklerini görüp tamamlamak isteyenlere danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir