Spiker olmak istiyorsunuz, kendinizi bir nebze geliştirdiniz ve deneyim kazanmak için, en azından staj yapmak için medya kurumlarının kapısını çalmaya başladınız.

O da ne?! Yüzünüze kapanan kapılar, biz sizi ararızlar, deneyimli spikerlere ihtiyacımız varlar.. Kendinizi bitmek tükenmek bilmeyen bir sonsuz döngünün içinde bulduğunuzu fark ettiniz. Hem kendinizi göstermek istiyorsunuz, hem de tanınmayan imkanlar yüzünden ilginizi haliyle azminizi de kaybetmek üzeresiniz..

Peki bu sonsuz döngüden kurtulmanın bir yolu, bir yöntemi var mı?

Tabii ki de bu mümkün. Öncelikle profesyonel sunuculuk – spikerlik kariyerine başlamadan kendinizi göstermek için demo kayıtlara ihtiyacınız var. Demo kayıtlar, kurumlara gönderebileceğiniz ve hali hazırda spikerlik meziyetlerinizi göstermenizi sağlayacak araçlardır. En azından “ben bu işi bu şekilde yapabiliyorum ve geliştirmek istiyorum” deme şansını elde edersiniz.

Unutmayın medya kurumları spiker alırken hangi kursta ne kadar eğitim aldığınıza bakmaz. Sertifikalara ve referans verdiğiniz telefon numaralarına bakmaz. Çünkü kamera karşısında tüm izleyiciler sizi görür ve bu görüntü medya şirketinin kalitesiyle doğru orantılı olmalıdır. Becerilerinizi göstermek için öncelikle demo kayıtlara başvurmak en mantıklı adım olacaktır.

Peki bu demo kayıtları nerede ve nasıl çekebiliriz?

Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk, profesyonel spiker ve sunucu olmak isteyenler için demo kayıtlar alabilecekleri medya koçluğu stüdyosunu hizmete açtı. Bu stüdyoda öncelikle bire bir eğitim için hazırlıklar yapılır. Grup çalışmaların ötesinde sadece size odaklanılan eğitim zihniyeti ile dersler verildiği için size özel bir eğitim programı hazırlanır. Eksiklikleriniz bire bir derler ile profesyonelleştirilir ve nihayette demo kayıtlar alınır.

Bu demo kayıtlarının öncesinde alacağınız diksiyon, prompter okuması, zaman kullanımı ve etkili iletişim dersleri ile iş başvurularınızı tam donanımlı bir demo kayıt ile gerçekleştirmeniz hedeflenir.

Hemen iletişime geçmek için: Medya Koçu Hakan Öztürk

Spiker Alımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir