Spikerlik ve sunuculuk eğitimleri denildiğinde aklımıza her zaman gruplar halinde eğitimlerin verildiği spikerlik kursları gelir. Ancak unutulmaması gereken en önemli husus, bu tip kurslarda grupların kalabalık olmasından dolayı öğrencilerin yaşadığı dezavantajlar ve kişi başına düşen zamanın az olmasıdır.

Bir spikerlik kursunda 15 – 20 kişilik, hatta zaman zaman 25 kişilik sınıflarla karşılaşabiliriz. Böyle bir sınıfta öğrenci başına düşen pratik zamanı sınıfın kalabalıklığı ile ters orantılıdır.

Bireysel Spikerlik Eğitimi

Bir örnek verecek olursak 25 kişilik bir sınıfta 4 veya 5 saat eğitim gören bir kişiye düsecek eğitim zamanı, en fazla 10 – 12 dakikadır Çünkü geri kalan zaman diğer arkadaşlarını sırasıdır. Gün boyu derste kalan bir öğrenci kendi sırası olan 10 veya 12 dakikalık zamanı kullandıktan sonra geri kalan vaktini diğer arkadaşlarını seyrederek geçirir.
Bu ve bunun gibi onlarca dezavantaj gruplar halinde verilen eğitimleri verimsiz kılmaktadır. Farklı beklentide olan onlarca kişinin bir arada olması (spikerlik sunuculuk muhabirlik radyoculuk spor spikerliği gibi) ve kişiler arasındaki seviye farkı (Basın Yayın Yüksek Okulu okumuş kışiler,  lise mezunu olanlar, diksiyonu çok kötü veya çok iyi olanlar,  yabancı lisanı olan veya olmayanlar gibi) dezavantaj yaratmaktadır. Bu durumda seviye farki olacağından beklenen verimi alamamamıza sebep olur. Halbuki kişilerin seviyesi ne olursa olsun ona özel verilecek bireysel çalısmalar ile bu işte yetiştirilmesi mumkundür.
Bu ve bunun gibi onlarca dezavantaj Grup eğitimlerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu eğitimi veren kurslar ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar grup egitimlerindeki dezavantaj öğrenciye yansır.

Bireysel Spikerlik Kursu Almak İsterseniz..

Yıllarını spikerlik sunuculuk ve medya gibi eğitimlerle bu işe gönül vermiş kişileri yetiştirmeye adamış olan Medya koçu Hakan Öztürk,  yaşanan dezavantajları bildiginden bunları öğrenciye yansıtmamak için Kadıköy’de kurduğu Medya koçluğu sütudyosunda adaylarina seviye tespit belirlemesi yaptıktan sonra onların durumuna  göre birebir ve uygulamalı olarak çalışmalar yapmaktadır.
Bu durumda tamamen kendisine özel bir program çıkartılan aday, seviyesi ne olursa olsun  çok daha hızlı yetişmekte ve yapmak istediği iş doğrultusunda çalışmalarını sürdürerek hedefine daha hızlı ulaşmaktadır.
Bir spikerlik kursuna katılmak isteyen adaylar, araştırmasını yaparken mutlaka öncelikle Medya koçu Hakan Öztürk le görüşmeli onun yönlendirmesi doğrultusunda kendisine bir plan çizerek hedefine ulaşmak yolunda adım atmalıdır.
Adayların, Hakan Öztürk’ün yönlendirmesi sonucunda hem zamandan, hem de bir kursa ödeyeceği ücretten büyük tasarruf sağlayacakları bir gerçektir.
Web sayfamızi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir