Spikerlik Eğitimlerine Katılanlar Hangi Alanlarda Çalışırlar?

Spikerlik eğitimi alan spiker adayları eğitimleri sonunda spikerlik, sunuculuk, editörlük ve muhabirlik alanlarında görev alabilirler. Spikerlik, kendi içinde ana haber spikerliği, spor spikerliği, at yarışı spikerliği ve hava durumu spikerliği olarak yapılabilir. Sunuculuk da yine kendi içinde sohbet, panel, açık oturum, münazara, yarışmalar olarak yapılır.


Spikerlik çalışmaları radyo, televizyon ya da sahada gerçekleştirilir. Özel radyolar ve televizyonlar özellikle bu eğitimi alan spiker adayları için bir istihdam alanıdır. Sayı çokluğu nedeni ile de spikerlik eğitimi alan kişiler için de cazip çalışma koşulları oluşturulabilmektedir.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek Bireysel Medya Koçluğu yapmaktadır. Kadıköy'de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu'nda öğrencilerine ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir