Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

SPİKERLİK KURSU İÇİN MEDYA DANIŞMANLIĞI (Kişiye Özel)

Spikerlik Kursu

     

 

 

 

Hakan Öztürk ;  "Medya'nın tüm dallarında (Spikerlik , Sunuculuk, Seslendirme) kendisini geliştirmek isteyenlere, bu konularda onlar ile birebir ilgilenerek onları yetiştirdikten sonra da işe girebilmeleri konusuında imkanların en üst seviyeye çıkması için Türkiye'nin ilk ve tek medya koçu olarak. Medya Koçluğu Stüdyosunu Kurdu.  

 

 

Adaylarına  tek tek vakit ayırabilmek için Göztepe'de, kurucusu olduğu, yıllarca yönettiği  "Medya Eğitim Merkezi"ni  devrederek buradan tamamen ayrıldı. Bu merkezin ismi 2013 yılında devredildikten sonra, orayı devralanlar  tarafından "Medya Mektebi" olarak değiştirildi.

Bu işe ilgi duyan herkesi sektöre yönlendirken, adayların, daha modern ve teknik cihazları tanıması ve kuruluşlara sunulacak olan, spikerlik sunuculuk demolarının  yapılmasını sağlayabilmek için,  Kadıköy'de kurduğu, "Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu"nda her adaya bireysel koçluk yapmaya başladı.

Hakan Öztürk; adayların, müracaat sırasında medya kuruluşlarına verecekleri teknik demo ve ses kayıtlarını hazırlayarak, onların yayın kuruluşları ile irtibatlarını bizzat sağlamaktadır.

 

    

 

 "Medya Koçluğu Sistemi" Türkiye'de Bir İlk olarak karşımıza çıkmaktadır.  

 

Medya Koçluğu sistemi bir kurs değildir.

Bugüne Kadar, Spiker olmak isteyenler, herzaman en iyi kursları tercih ettiler. Bu konuda gerçekten kaliteli eğitim veren  birçok kurum mevcuttur. 

Ancak; bu yazıda, medya koçu'nuzun size öngörüp tavsiye ettiği bireysel eğitimlerin,  çalışma sisteminin ve danışmanlığın, spikerlik kurslarında gruplar halinde verilen klasik eğitimler ile arasındaki çok önemli farkı (avantajı) anlatmaya çalışacağız.

MEDYA KOÇU'nuz tarafından

Spiker veya Sunucu olmak için size özel planlanacak  bu yol haritasında;

   

Zamandan kazanmak,

 Ödeyeceğiniz ücretten kazançlı çıkmak,

Ve hedefinize daha çabuk ulaşmak istemez misiniz?

Hakan Öztürk ile telefonla veya Kadıköy'deki büromuzda bizzat yapacağınız bir ön görüşme, düşündüğünüz eğitim konusunda iyi bir fikir oluşturabilir. Ayrıca ücretsiz olarak yapacağınız bu görüşme neticesinde hem  zamandan hem de bir spikerlik kursuna ödeyeceğiniz ücretten ciddi bir tasarrufunuz sağlayabilirsiniz..

 

 "Medya Koçluğu" Sistemi'nde süreç ve sistem nasıl işler?

İlk önce Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşme yapılır.  Yapılan ücretsiz danışmanlık ve stüdyomuzda yapılan seviye tespitlerinin neticesinde; eksikleriniz ve yeteneğinizin olduğu yönler ortaya çıkartılır. İsteğiniz doğrultusunda stüdyoda yapılacak bir değerlendirme ile, nasıl, kimlerle çalışmanız gerektiği ve hedefe çok hızlı nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bir yol haritası çıkartılır.

Eksiğiniz olan konulara ilişkin çalışmalar belirlenir. Bu planda eksiğiniz olmayan konular çalışma kapsamına alınmaz, tamamen kişiye özel bir plan hazırlanır. Bu plan dahilinde eksiklerinizi ne şekilde tamamlayacağınız ve hedefe ulaşmak için hangi yollardan gitmeniz gerektiği belirlenir.

Örneğin bazı Türkçe - Edebiyat veya benzeri konularda önceden bilgisi olan öğretmenler, uzmanlar veya konu hakkında eğitm almış kişiler, medya koçluğu sisteminde bildikleri konulardan (Diksiyon -Türkçe vs gibi) muaf tutulabilir.  Basın - Yayın veya benzeri okullarda eğitimini zaten gördüğünüz bazı konular gereksiz yere tekrarlanmaz.

Dolayısı ile zaman ve para kaybı yaşamaz,  eksik yönlerinize daha çok çalışma zamanı ayrılabilirsiniz.  

Ayrıca bir spikerlik kursunda klasik eğitim alan bir kişi, sınıfında en az 15-20 kişi ile birlikte eğitim görmek zorundadır.

Bu durumda gün boyunca kişi başına düşen uygulama - studyo zamanı en fazla 10-15 dakikadır. geriye kalan zaman diğer arkadaşlarınızın ortak zamandır. Böyle bir durum, kurslar ne kadar iyi olursa olsun grup eğitimlerinin dezavantajlarından sadece bir tanesidir.

Halbuki Medya Koçu tarafından kişiye özel yapılacak bu planlamaların avantajları hiç bir Spikerlik Kursu  (grup eğitimi) ile kıyaslanmamalıdır. Örneğin Hakan Öztürk Medya Koçu' ile yapılan bireysel çalışmalarda kişiye düşen stüdyo-uygulama zamanı en az, her defasında 2 saat civarıdır. Klasik kurslarda 10 dakika civarı olan süre burada 120 dakikadır.  Yani bir klasik grup eğitimi ile arasında 10-15 misli daha verim ve hedefinize çok kısa sürede ulaşabilme imkanı sağlanmaktadır.

Medya Koçu ve Eğitim Danışmanınız size bu konuda danışmanlık yapacak, en iyi planlama ile ve tamamen kontrolü dahilinde eğitim almanız konusunda gerekli yönlendirmeleri ve çalışmaları yapacaktır.

   

 

Medya Koçu'na müracaat eden adaylar sıfır düzeyde mi olmalıdır? Yani Bir spikerlik kursuna gitmeseler bile gelebilirler mi?

 

Medya koçunun danışmanlığından  yararlanmak isteyen her seviyeden aday stüdyomuza başvurabileceği gibi,  daha önceden eğitim almış veya bir spikerlik kursu bitirmiş kişiler de müracaat edebilir.

Daha önce spikerlik, sunuculuk yapmış ama şimdilerde ara vermiş ancak yeniden yapmak isteyenler de bizimle irtibata geçip eksiklerini tamamlayabilir.

   

 

Sektöre nasıl müracaat edilecek?

Medya Koçluğu Stüdyosunda verilen danışmanlık dahilinde "Yayın Kuruluşlarına" verilebilecek nitelikte birer demo çekimi de yapılacaktır.

Profesyonel düzeyde hazırlanacak bu demolar ile yayın kuruluşlarına müracaatınızda rakiplerinize göre 1-0  önde başlayacaksınız.

Ayrıca Medya Koçu'nuz sizin durumunuza göre ne yapacağınızı, nerelere nasıl başvurabileceğinizi, yayın kuruluşlarının üst düzey kişilerinin  iletişim bilgilerini ve kendilerine götürmeniz için referans belgeleri ile bir dosya oluşturacaktır.

 

 

"Ücretsiz seviye tespiti"

Medya Koçluğu sisteminde aday; daha ilk baştan yapılacak ücretsiz deneme ve seviye tespitleri sonucunda en doğru çalışmalara kanalize edilir ve vakit kaybetmeden hedefe ulaşması sağlanır..

Kişiye özel yapılacak birtakım ön çalışmalar neticesinde müracaat eden kişi, bu yönde kendisini de tanıması sağlanırken,  adayın eksiklerini tamamlayabilmesi için, çalışma planı ve izleyeceği güzergah % 100 kesin olarak belirlenir.

Bu seviye belirleme çalışmasında  adayın, diksiyonundan ekran duruşuna, teknik yeteneğinden genel bilgisine kadar tüm hususlar çıkartılmaktadır. Adaylar isterlerse, tespit edilen eksikleri için ilgili başka kurslara da yönlendirilebilirer.

Bir kursa gitmeye karar vermiş olsanız bile kayıt olmadan önce Hakan Öztürk İle Telefonla yapacağınız kısa bir ön görüşme belki de size avantaj sağlayabilir veya iyi bir fikir oluşturabilir.

Görüşme sonunda Aday; zayıf olduğu hususları öğrenir. Böylece hem zaman, hem de ileride ödeyeceği çalışma ücreti minimum düzeye iner.

Spiker, sunucu olmak isteyen kişiler hangi kursa gitmek isterlerse istesinler öncelikle; Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK' ile görüşmek üzere telefonla randevu alarak gelmeli,ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmalıdır.

( Ayrıca Medya Koçu Hakan Öztürk'e  İsteyen Herkes telefonla ulaşıp ilk ön bilgiyi bizzat kendisinden alabilir. 0505 716 23 88 )

 

Bu çalışmaların ve  danışmanlığın ücreti Nedir?

İlk seviye belirleme çalışması tamamen ücretsizdir. Bu çalışma neticesinde adaya, eksiklerini nasıl tamamlayabileceği konusunda danışmanlık yapılmaktadır. 

Çalışmalara Medya Koçu'nun bünyesinde devam etmek isteyenler için fiyatlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Unutulmaması gereken husus sadece eksiklerinizin tamamlanması belki de bir kursa yatıracağınız ücretten daha az olabileceğidir.

 

Facebook Sayfamızdaki Resim ve Videoları İncelemeniz Tavsiye Edilir. Burayı Tıklayabilirsiniz !

 

Büromuzda danışmanlık almak için  karar veren adaylar, Bizzat Hakan ÖZTÜRK ile ve gerektiğinde onun eşliğindeki profesyonel uzmanlar ile birebir görüştürülecektir. Bu uzmanlar  arasında mesleğinde en iyi  televizyoncular  da vardır.  stüdyolarımızda teknik ekipman ile yapılacak demolar sonrasında  gerektiğinde Televizyon Kanallarının yöneticileri ile birebir tanışabilmektesiniz.

 

Avantaj olarak düşünülebilecek en önemli hususlardan biri;

Uzman televizyoncular ve Hakan Öztürk 'ün danışmanlığızde gelişim planı çıkartılan adaylar ilk gününden  son gününe kadar takip edilir.

 Ayrıca ulaşmakta zorluk çektiğiniz bazı ulusal kanalların üst düzey yöneticileri ile gerek ofisimizde gerek kanallarda birebir görüşme çalışmaları da yapılmaktadır.

 Sizde Medya Koçluğu Stüdyomuza Gelip, Bizimle Görüşmeden Karar Vermek İstemiyorsanız;

0216 700 24 19 veya 0505 716 23 88 nolu telefonumuzdan Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK ile görüşmek için randevu alabilir, veya kendisi ile telefonda görüşmek için ofis asistanımıza telefonunuzu bırakabilirsiniz. 

Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.