Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlikte Yaş Sınırı Var Mıdır?

Spikerlikte Yaş Sınırı Var Mıdır?

 Spikerlikte Yaş Sınırı Var Mıdır?

 
Spiker ya da Sunucu olmanın belli bir yaşı veya sınırı yoktur. Fakat önemli olan kişinin kendini, bilgisini ve yeteneklerini sürekli güncel tutmasıdır. Ekranda başarılı ve kalıcı bir spiker olmanın ilk şartı budur. Spiker olmanın deneyimsel bir süreci vardır, kimisi bir süre muhabirlik yaparak ekran karşısına geçer kimisi editörlükten gelir, kimisi haberin içinden. Burada ekrana çıkmada etkili olan bir çok sebep ve öncelik vardır. Bu işin mutfağında yetişmiş emek vermiş kişiler, spikerliğe geçişte çok daha deneyimli, işine hakim bir duruş sergilemekte. Fakat bu tamamen kişinin kendi becerisi ve iletişimine bağlıdır. Kısa zamanda diksiyonuyla, konuşmasıyla, ses tonu ve vurgusuyla, duruşuyla, yayına olan hakimiyeti ve rahatlığıyla bu işin üstesinden gelen başarılı isimler de vardır. İşin püf noktası spiker ya da sunucunun kendini güncel tutmasında sürekli gelişime açık olmasında saklıdır.
 
Spikerlik ve Sunuculukta Türkiye'de en kapsamlı donanımı pratiği veren ve sektöre sayısız spiker sunucu yetiştiren Hakan Öztürk, şimdi sizlere profesyonel cihazlarla donatılmış gerçek yayın ortamını aratmayan 'Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu'nda kişiye özel bireysel  danışmanlık hizmeti vermektedir.
Spiker olmak isteyen adaylara hedefledikleri yolda rehberlik etmekte, ihtiyaçları olan tüm pratiği donanımı bire bir ilgilenerek kazandırmaktadır. Spikerlik eğitimi konusunda bilgi almak için Türkiye'nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk'e 0 505 716 23 88 nolu hattan ulaşabilirsiniz.
Detaylı bilgi için ; www.medyakocu.com 
 
 
 
 
 
 
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.