Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spiker haberi kendi mi hazırlar?

Spiker haberi kendi mi hazırlar?

 Spiker haberi kendi mi hazırlar?

 
Bir spiker bire bir haberi kendi hazırlamasa dahi, haberin hazırlanışından masaya gelinceye dek her aşamasında haberin içindedir.
 
Yayın kuruluşunun bağlı olduğu ajanslardan gün içinde yüzlerce haber akar. Fakat bunların içinde haber niteliği taşıyan haber sayısı en fazla 20 yi geçmez. Editörler yayına çıkacak haberleri niteliğine göre değerlendirir ve görürler, ana haber öncesi (bu her yayın kuruluşunun işleyişine göre değişiklik gösterebilir) editörlerle birlikte ana haber spikeri de toplantı yapılır ve haber akışının önceliği belirlenir. 
Bazı kanallarda videoların Perfore denilen seslendirmesini de spikerin kendisi yapabileceği gibi, çoğu ulusal kanalda bu görevi bir başkası yapar.
 
Spiker haberleri gözden geçirir kendi tarzına, vurgu ve tonlamasına göre haberi biçimlendirir çizeceği yerleri belirler.
 
Türkiye'nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk, bir haber spikerinin haber masasına gelinceye dek ne tür süreçlerden geçtiğinin bilgisini profesyonel stüdyo ortamında adaylara bireysel olarak vermekte ve yönlendirmektedir.
Ayrıntılı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz ; www.medyakocu.com
0 505 716 23 88 - 0 216 700 24 19
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.