Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlik ve Sunuculuk Yapmak İsteyenlere Nokta Atışı Eğitimler !

 Medya ve İletişim Koçluğu;

Medya Koçluğu:

Spikerlik, Sunuculuk veya Medya'nın farklı kollarında, görev almak, yönlendirilmek isteyenlere; kişilere özel programlar çıkartartan, kişilerin yetenekleri doğrultusunda bir yön haritası çizerek onların amaçlarına en kısa sürede nokta atışı yapılarak ulaşmasını sağlayan profesyonel yol arkadaşıdır.

Farklı kurumlardan eğitim almış kişilerin veya medya sektörünün zaten içerisinde olanların,  bu sektöre ilk defa girmek isteyenlerin yetişmeleri, motive edilmeleri, bu konuda kendilerini tanımaları, kendilerini sürekli geliştirmeleri, doğru bir kariyer planlaması yapmaları ve istedikleri pozisyonlara gelmeleri için çalışmalar yapar.


Profesyonel ve Etkili İletişim Koçluğu:

Medya ve İletişim Koçu "Hakan Öztürk" , iletişim konusunda da bir yol arkadaşı olarak yanınızdadır. İletişim ile ilgili karşınıza çıkacak her türlü durum için sizinle beraber yürür ve sizi veya şirketinizi özel olarak hazırlamayı amaçlar. Yoğun, birebir çalışma ve güçlü bir strateji ile kişiye veya kurumunuza göre doğru planlamalar yapar. Bu çalışmalar ve teknikler tamamen kişiye veya kuruma özel olarak belirlenir.

Hedef; başarı, güçlü ve kalıcı bir itibar yaratmaktır. Kalıcı bir itibar yaratmak ise profesyonellik ve deneyim gerektirir.

Yılların tecrübesi ile sizlere hizmet veren Medya ve İletişim Koçu Hakan Öztürk , sizlere en doğru yol arkadaşı olacaktır.

 

Türkiye’de Bir İlk:

Medya ve İletişim Koçu HAKAN ÖZTÜRK

25 yıla yakın zamandır medya sektörün içinde bulunan Hakan ÖZTÜRK, Hürriyet Gazetesinden ayrıldıktan sonra ortağı ile Kadiköy'de KUŞDİLİ EĞİTİM MERKEZİ''ni kurdu.  Yıllarca ortağı ile birlikte bu merkezin yönetiminde bulundu ve yüzlerce tanınmış spiker ve sunucu yetiştirdi. Bu lişilerin istihdamlarında önemli rol oynadı. 

Bu kurumu devrettikten sonra, kendi ismini taşıyan HAKAN ÖZTÜRK MEDYA EĞİTİM MERKEZİ'ni de kuran ÖZTÜRK eğitime getirdiği yeniliklerle "Medya Eğitimleri"nde Türkiye de devrim yarattı

Çok sayıda televizyon ve radyo kanallarının yöneticileriyle yüksek iletişim içinde olan ve kendi adını taşıyan Medya Eğitim Merkezi'ni devrettikten sonra buradan ayrılan Hakan Öztürk, İletişim Konusunda ve Medya kuruluşlarında çalışan kişilerin yetişmesinden istihdamına kadar daha üst seviyede hizmet verebilmek ve Türkiye'de bir ilk olan çok farklı bir sisteme geçerek Kadıköy'de Medya ve İletişim Koçluğu Stüdyosu'nu kurdu. 

Şimdi artık Türkiye'nin ilk ve tek "Medya & İletişim Koçu" olarak özel danışmanlık yapıyor.

 

MEDYA VE İLETİŞİM KOÇLUĞU:

Şimdilerde Spikerlik, Sunuculuk veya Profesyonel İletişim danışmanlığı almak isteyenlerin başvurabildiği Hakan Öztürk, profesyonel tecrübesini, iç içe olduğu yayın kuruluşlarının yöneticileri ve uzmanlardan aldığı tavsiyeler ile birleştirerek 2013 Yılının ortasında MEDYA VE İLETİŞİM KOÇLUĞU STÜDYOSU'nu kurarak Türkiyenin ilk ve  tek Medya ve İletişim Koçu olarak yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

25 yıldır Medya'ya kazandırdığı spiker, sunucu veya çeşitli alanlarda görev yapan sayısız öğrencisinin halen iletişimini koparmadığı Hakan Öztürk, alanının vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

 

Danışmanlık ve Özel Planlama: 

Her kişiye birebir durum değerlendirmesi ( Ücretsiz )

Yön Haritası, planlama ve ilk danışmanlık ( Ücretsiz

-Spikerlik, Sunuculuk Danışmanlığı                                    (Bireysel ve kişinin becerisine göre özel planlama)

-Bireysel, Kamera Arkası, Kamera Önü Demo Çalışmaları (Hakan Öztürk ve Profesyoneller  ile gerektiğinde gerçek tv kanallarında)

-Adayları durumuna göre TV Kanallarına Yönlendirmeler   (Profesyoneller  ile ulusal ve yerel tv kanallarında görüşmeler) 

 -Demo Çekimi                                                                                                  (iş başvurularında kullanılmak üzere)

 

-Medyayı ve İletişimi Anlamak

-İtibar ve Motivasyon

-Sunum Becerileri & Profesyonel Uygulama Demoları      (Konuşmacılar için ayakta sunum yapmaya yarayan profesyonel promterler ile)

-Profesyonel İletişim & Beden Dili ve Diksiyon Demoları   (Konuşmacılar için ayakta sunum yapmaya yarayan profesyonel promterler ile)

-Ses, Nefes Egzersizleri & Heyecan Kontrolü Sağlanması  (Hakan Öztürk ve gerektiğinde kendisinin yönlendirdiği profesyoneller ile)

 

Sıkça Sorulan Sorular (SSS):

 Hakan Öztürk Cevaplıyor:

 

-Kimler Medya ve İletişim Koçu’ndan danışmanlık hizmeti alabilir?

İletişimciler, medya sektörüne adım atmak isteyenler, profesyoneller, kamera önü ve arkası çalışanlar, kendini geliştirmek isteyenler, öğrenciler, kısacası medya sektöründe veya farklı sektörlerde eksiklikleri tamamlamak veya kendini geliştirmek isteyen herkes bu danışmanlık için adaydır.

-Neden Medya ve İletişim Koçu’ndan danışmanlık hizmeti almam gerekiyor?

Bu tanım yurt dışında oldukça sık bilinmesine karşın yurdumuzda ilk defa Hakan Öztürk ile tanınmaya başlamıştır. Bu tanımın marka tescili de elinde olan  Hakan Öztürk Türkiye'nin İlk ve Tek Medya Koçu'dur.

Medya Koçu ile Çalışmak şu nedenlerden dolayı avantajlıdır.

Kişinin eksikleri yönünde bir plan çizilir dolayısı ile zamandan kazanmış olursunuz. Örneğin Diksiyonu zaten iyi olan bir kişiye bu konuda plan oluşturulmaz ve hem maddi hem zaman açısından avantaj sağlarsınız.

Daha önce bir kurs eğitimi almış olsanız bile size moral verici motive edici bir güç olarak görev yapan medya koçu, başarıya ulaşmanız açısından size profesyonel yol arkadaşı olur.

 

-Nasıl bir Medya ya da İletişim planlaması uyguluyorsunuz?

Bu kişiden kişiye farklılık gösterecek bir durumdur. 24 yıllık tecrübeme ve kurucusu olduğum medya okullarındaki tecrübelerine  dayanarak, kimi zaman grup ya da sınıf eğitimlerinde kişisel eksiklikleri tespit etmek zaman alabiliyor. Eğitim süreci boyunca bu eksiklikleri gözden geçirip tamamlamak için ise oldukça uzun bir süre gerekiyor, bazen de tam olarak tamamlanamıyor. Herkesin isteği farklı olabiliyor ancak standart eğitimlerle bunları aşmak çok zor. Bu yüzden önce kişinin hangi konuda başarılı hangi konuda başarısız ya da eksik olduğu tespit ediliyor. Kişisel istekleri de göz önüne alınarak kendisine en uygun strateji ile bir program hazırlanıp kişiye özel bir süreç işleniyor. Bu çalışma adaya hem zaman hemde maddi olarak büyük avantaja dönüyor.

 

-Medya & İletişim Danışmanlığı planları ne kadar zaman alır?

Bu tamamen kişiye özel belirlenecek bir durumdur. Asıl amaç kısa yoldan sonuca giderken tam bir itibar ve başarı durumunu garantilemektir.

 

Medya & İletişim Danışmanlığının ücreti çok pahalı mıdır?

Medya veya İletişim Konusundaki planlamaya başlanılmadan önce kişinin ücretsiz durum tespiti yapılır. Bu yöntemle kişinin eksik veya yeterli olan yönleri tespit edilir. Bu tespitten sonra kişi ile sadece eksikleri yönünde bir plan çıkartılacağı için hem süre olarak daha kısa ve  başka yerlere ödenecek ücretlerden daha az maliyetler de çıkabilmektedir. Bu konuda önceden mutlaka Hakan ÖZTÜRK ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

 

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.