Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlik kurslarından sonra hemen iş bulunur mu?

Spikerlik kurslarından sonra hemen iş bulunur mu?

Çağımızın Gözde mesleklerinden olan spikerlik ve sunuculuk konusunda eğitim alarak sonrasında bir şeyler yapmak isteyen, bu işe gönül vermiş pek çok kişi bulunmaktadır. 

Ancak bu konuda herhangi bir spikerlik kursundan eğitim aldıktan sonra işe girmek sanıldığı kadar da kolay değildir.  Çünkü yayın kuruluşları işe eleman alacakları zaman bir kurstan getirilecek sertifika veya eğitim aldığınızı gösterir bir belgeyi asla dikkate almazlar. Onların istediği bu işi gerçekten yapıp yapamadığınızdır. Çünkü gruplar halinde verilen eğitimlerden yeterli sonuç veya verim alınamadığını tüm yayın kuruluşlarının yöneticileri gayet iyi bilmektedir.
 
20 veya 25 kişilik bir sınıfta kişi başına 10 dakikadan fazla eğitim zamanı düşemez.  Zaten kalabalık olan sınıflarda kişilerin özelliklerine göre gruplama da yapılamadığından bir spikerlik kursu bitiren kişi bu dezavantajlardan nasibini fazlasıyla almaktadır. 
 
İşte bu veya bunun gibi sebeplerden dolayı yayın kuruluşları bir spikerlik kursu bitirip bitirmemenize çok da önem vermemektedir.  Bu konu her ne kadar kurslar tarafından elzem olduğu, sertkfikanın önemli olduğu empoze edilse de, durum asla  böyle değildir.
 
Yayın kuruluşların aradığı tek şey bu işi yapıp yapamadığınız ve onlara götüreceğiniz istedikleri tarzda bir demo ve referans demek daha doğru olacaktır. İşte tüm bunlardan dolayı yıllarca farklı farklı spikerlik kurslarının sahibi olan ve şimdilerde "kurs"çuluk sistemini bırakarak tamamen kişiye özel çalışmalar yapan Medya koçu Hakan Öztürk, Türkiye'de bir ilki başlatmış olup, kişilerle birebir çalışıp onların eksikleri tamamlayıp tamamen bu kuruluşlarin istediği tarzda eleman yetiştirmektedir. 
 
Bu konuda eğitim alarak hedefe en kısa sürede ulaşmak isteyenler mutlaka Medya koçu Hakan Öztürk ile birebir irtibat kurmalıdirlar. Bu konuda bilgi için www.medyakocu.com
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.