Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlik Kurslarında Uygulamalı Eğitimin Önemi

Spikerlik Kurslarında Uygulamalı Eğitimin Önemi
Spikerlik Kurslarında Uygulamalı Eğitimin Önemi

Spikerlik kursları, spikerlik mesleğini yapmak isteyen adayların kendilerini geliştirebilmek ve bu meslekler ile ilgili eğitimleri alabilmek için hizmet veren kurumlardır. Spiker adayları, bu meslekleri yapmak için üniversitelerin ilgili bölümlerini ya da spikerlik eğitimleri veren bu kursları tercih etmektedirler. Spikerlik  kurslarının büyük bir bölümü özel statüde faaliyet göstermektedirler. Spikerlik kurslarında da teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitime ağırlık verilmeye çalışılmaktadır ancak; sınıf ortamında maalesef sınırlı olarak gerçekleştirilebilmektedir. Sınıfların aynı seviyede bulunan adaylardan oluşturulmaları pek mümkün olamamakla birlikte sınıf eğitimlerinde izlenen programlar da sınıfın genel durumuna göre hazırlanmaktadır. Doğal olarak; bazı kursiyerler ihtiyacı olmayan konuları da tekrar tekrar görerek hem maddi hem de zaman kaybı yaşamaktadırlar. Bu öğrenilenlerin kalıcı olması teorik çalışmalarla pek mümkün görünmemektedir. Spiker adayları ezberciliğe yönlendirilmekte ve eğitimleri bittikten sonra da pratiğe dökülmediği kalıcı olmamakta ve çalışma hayatlarında da zorlanmalarına neden olmaktadır.

Uzun yıllarını spiker ve sunucu yetiştirmeye adayan Hakan ÖZTÜRK, spikerlik ve sunuculuk alanında markalaştırdığı iki kursunu da devrederek Bireysel Medya Koçluğu yapmaktadır. Kadıköy'de kurduğu Medya Koçluğu Stüdyosu'nda öğrencilerine ücretsiz danışmanlık yaparak, kişiye özel ihtiyaçları doğrultusunda özel planlar hazırlamakta ve hedeflerine en hızlı şekilde ulaştırmaktadır. Hakan ÖZTÜRK ile birebir görüşmek için spikerlik sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.