Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerlerin aylık ücreti ne kadardır?

Spikerlerin aylık ücreti ne kadardır?
Spikerlerin aylık ücreti ne kadardır? Medya kuruluşları arasında ücret farkı var mıdır? Gibi aklımıza pek çok soru gelebilir.
Bugün yeni başlamış bir spikerin aldığı ücret, çalıştığı medya kuruluşunda göre değişebilir. Örneğin ufak ve yerel bir kanal 1 asgari ücret kadar ücret verirken ulusal ve tanınmış büyük kanallar ilk başlayan spikerlerine bir asgari ücretin iki veya üç katını ödemektedirler. Spikerin tecrübesi - kıdemi arttıkça ve kanaldaki pozisyonu yükseldikçe bu ücret asgari ücretin 10 15 katına kadar çıkabilmektedir.
Ancak bugün bir medya kuruluşunda çalışabilmek için öncelikle yapmak istediğiniz iş konusunda iyi bir eğitim almış olmanız gerekmektedir.
Bu konuda pek çok eğitim veren kurs bulunmasına karşın, bu kurslarda eğitim sistemi,  genelde gruplar halinde olduğu için istenilen verim elde edilememektedir.

Çünkü grup eğitimlerinde kişi sayısı çok olduğu için kişi başına düşen eğitim zamanı da,  o oranda az olmaktadır.  Bir örnek verecek olursak 20 kişilik bir sınıfta 4 veya 5 saat eğitim alsanız dahi, size düşecek olan zaman bir gün içerisinde 10 veya 15 dakikayı asla geçmez.  Bu da ciddi bir verim düşüklüğü ve eğitimiz konusunda ciddi eksikler olacağı anlamına gelecektir.

Bu yüzden bu konunun hassasiyetini çok iyi bilen Medya koçu Hakan Öztürk gruplar halinde eğitim verme sistemini bırakarak bireysel koçluğuna başlamış ve tüm kursiyerleri ile birebir ilgilenerek yayın kuruluşlarının istediği tarzda eğitlmlerle kursiyerlerine büyük avantaj sağlamıştır.

Detaylar için www.medyakocu.com
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.