Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

Spikerler muhabirlik yapar mı?

Spikerler muhabirlik yapar mı?

 Her spiker aslında bir muhabir ve habercidir. Yani bir spikeri siz sadece ekranlarda görebilirsiniz ancak yayın saati dışında o spikerler gerektiğinde kendi özel haberlerini veya önemli haberlerini  yapmak üzere olay yerine bizzat gidip bilgi toplayabilir, röportaj yapabilir, montajlarında bulunabilir, ayrıca haber yazabilir, editörlüğünü yapabilir, kısacası bir haberin kaynağından haber masasına gelene kadar tüm süreci bizzat yönetebilir.

Ancak spikerler bu aşamaların tamamını uzun tecrübeler sonucunda öğrenebilirler.  Bu iş için altyapısı sağlam ve iyi bir eğitim almış olması şarttır.
 
Bu konuda yıllardır haberci ve spiker yetiştiren Medya koçu Hakan Öztürk; tüm spiker adaylarına bire bir özel çalışmalar yapmaktadır. Kadıköy'deki Medya koçluğu stüdyosunda spiker adayları yetiştiren onların seviye ve bilgilerine göre özel planlar çıkartarak eğitimler veren Hakan Öztürk, bugüne kadar yüzlerce spiker yetiştirmiş ve ekranlarda pek çok gördüğümüz ünlü spikerlerin hocalığını yapmıştır.
 
Spiker veya sunucu olmak üzere araştırma yapanlar mutlaka Hakan Öztürk'ü bulmalı ve kendisiyle birebir görüşerek her konuda bilgi ve destek almalıdır.
Medya Kocu Hakan Özturk'e 02167002419 veya www.medyakocu.com dan ulaşabilirsiniz
Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.