Telefon No

Medya Koçu Hakan Öztürk

SPİKER VEYA SUNUCULAR NASIL GİYİNMELİ VE GİYSİLER NEREDEN ALINIYOR?

SPİKER VEYA SUNUCULAR NASIL GİYİNMELİ VE GİYSİLER NEREDEN ALINIYOR?

 Spiker veya Sunucular Nasıl Giyinmeli Bu Giysiler Nereden Alınıyor?

 

Haber spikerleri sunumları sırasında seyirciyle güçlü bir irtibat kurmak zorundalardır. Spikerin olaylara hakim olmasının, düzgün ve etkili bir ses tonuyla metinleri okumasının yanında fiziksel görüntüsü de seyirciler üzerinde etkisi büyüktür.

Spikerler, sunmuş oldukları programın formatına göre dış görünüşlerini dizayn etmek durumundadır. Haber spikerleri, daha ciddi ve seyirciye güven veren bir imaj sağlamak için, daha resmi bir giyim tarzını benimsemektedir. Abartı ve salaş giyim tarzından uzak durmalıdırlar. Aynı zamanda makyaj ve aksesuarları da buna uygun olmalıdır. Seyircinin odağını bozacak unsurların, spiker üzerinde bulunmaması gerekmektedir.

Spikerlerin en çok dikkat ettiği hususlardan bir tanesi de kamera karşısındaki duruşu, tutumu ve görünüşüdür. Spikerler yaptıkları, sundukları yayınların formatına göre giyim ve kuşamlarına, makyajlarına özen göstermelidir. Dış görünüş her ne kadar göz ardı edilebilse de insanların ayırt edici özelliklerinden biri olan imaj kamera karşısında önemli hale gelebilmektedir.

Günümüzde birçok spiker, giyim ve imaj konusunda dışarıddışarıdan yardım almaktadır. Program yapımcıları ve sponsorlar, spikerin yapmış olduğu programa göre en doğru tercihleri spikere sunmaktadır.

Türkiye'de spikerlik eğitimi ve hertürlü konuda ilk ve tek olan Medya Koçu Hakan Öztürk. Her konuda adaylara bireysel destek sunmaktadır. www.medyakocu.com dan bilgi alabilirsiniz.

Tüm Makaleler İçin Tıklayınız

Öğrenci Deneme Televizyonu

spikerlik-video.jpg

spikerlik kursu yorumları

Medya Koçu Hakan Öztürk hakkındaki yorumlarınız paylaşabilirsiniz. Görüşlerinizi buraya tıklayarak, form aracılığı ile bize iletebilirsiniz.

Sanal Prompter

Kursiyerlerimiz için hazırladığımız sanal prompter uygulaması ile evinizde de etüd yapma imkanı bulabilirsiniz.

Spikerlik SSS

Spikerlik, sunuculuk, oyunculuk ve kursumuzla ilgili sıkça sorulan sorulara bu bölümden ulaşabilirsiniz.